Cyklo novinky na rok 2019

Mini košík

Tento rok sme hlavný partner Stupavského MTB maratónu, každoročne či už na letnom alebo zimnom maratóne, zabezpečujeme značenie všetkých tratí. Ďalej robíme pre Vás (účastníkov) zadarmo servis priamo na trati v lese, kde máme našich skúsených mechanikov. Aj tento rok na maratóne v piatok 21.6. od 17:00, organizujeme a pripravujeme prekážkovú dráhu pre preteky ELIMINÁTOR, kde môžu súťažiaci vyhrať poukážky do našej predajne Koliesko. Značkové bicykle KTM a iné hodnotné ceny môžete vyhrať v tombole v Sobotu a aj v Nedeľu. 
Pozývame Vás aby ste prišli podporiť toto krásne podujatie a zasúťažiť si o krásne a hodnotné ceny.

Pokračovať v čítaní

CK Stupava otvára cyklistický oddiel pre deti a juniorov.
– pre deti od 9 – 12 rokov
(všeobecná pohybová príprava)
– od 13 rokov 
(výkonnostná cyklistika, špecializácia)

Tréningové dni v mesiacoch máj, jún sú: pondelok, utorok, streda, štvrtok. Začíname vždy o 16:00 do 18:30 hod. Tréning si môžete navoliť podľa vám vyhovujúcich dní. Prihlasovanie na tréning je najneskôr do piatka predchádzajúceho tréningovému týždňu.

Otázky na trénera: 
Kde sa budete stretávať na tréningy?
Odpoveď: Stretávať sa budeme v Stupavskom parku pri Penzióne Intenzíva (Nová ul. 66, Stupava)

Ako bude prebiehať tréning?
Odpoveď: Cyklistika si vyžaduje individuálny prístup a preto budú prvé tréningy prebiehať formou testov všeobecnej športovej výkonnosti, ako aj cyklistickej zručnosti. Ďalšie tréningy už budú špeciálne navrhnuté podľa vekových kategórií a tréningový plán bude pripravený pre každého individuálne.

Čo si treba so sebou doniesť? (vybavenie)
Odpoveď: Okrem bicykla samozrejme cyklistickú prilbu, odporúčam aj ďalšie chrániče (rukavice, chrbtový chránič/ruksak. Chrániče kolien a lakťov). Športové oblečenie adekvátne aktuálnemu počasiu.

Ako mi zabezpečíte že sa moje dieťa nezraní pri páde z bicykla?
Odpoveď: Za to sa nemôže zaručiť nikto. Môžeme však zaručiť, že v tréningovom procese bude na prvom mieste bezpečnosť a prevencia pred zraneniami. Naučíme sa, ako predchádzať zraneniam spôsobom, ktorý budú môcť využiť aj mimo cyklistického prostredia. Cieľom týchto tréningov je zdravšia osobnosť schopná dokonale odhadnúť svoje schopnosti a možnosti.

Cena tréningovej hodiny je 2E/1h, platí sa vždy vopred formou kreditu na účet CK Stupava.
Č.ú.: SK44 7500 0000 0040 1916 5348

Pokračovať v čítaní

Otvára cyklistický oddiel pre deti a juniorov. Nábor začíname už túto Nedeľu 19.5.2019 na podujatí Stupava športuje.

Cyklistický oddiel pre vekovú kategóriu 9 – 12 ročných, a cyklistický oddiel pre juniorov od 13 rokov. 

Tréningový kalendár: v mesiacoch Máj, Jún a September sú tréningové dni v Pondelok, Utorok, Stredu a Štvrtok vždy od 16:00 – 18:30.  Na tréning sa objednáva týždeň vopred najneskôr do Piatku. 

DCIM\102GOPRO
DCIM\102GOPRO
Pokračovať v čítaní


Pozývame vás na športovo-spoločenské podujatie STUPAVA športuje, ktoré sa bude konať 19. mája 2019 v Stupave. (penzión Intenzíva, Nová 66, 90031 Stupava) 

Všetky športoviská budú pre vás pripravené, stačí prísť a zabaviť sa športovaním. Budete si môcť vyskúšať rôzne cyklo trenažéry napríklad na jazdu po zadnom kolese (manuál), valce, stacionárny bicykel, požičať si odrážadlá pre deti, zahrať si fudbal, zaskákať si na trampolíne, zacvičiť si pod holým nebom jógu alebo pilates, zahrať si bedminton, zahádzať si frisbee a kopec ďalších športov…

Ďalšia časť programu:
Doobeda od 10:30 gymnasticko-pohybová prípravka pre deti 4-6 ročné a paralelne s tým joga pre úplných začiatočníkov.

Poobede: 
– Silový tréning s vlastnou váhou (kruhový tréning)
– Cvičenie pre zdravý chrbát 
– fluiball – skupinové cvičenie s dynamickou loptou (od 16:00)
– flexi – cielený strečing na zväčšenie rozsahu pohybu 
– aerial hoop – vzdušný kruh základy pre dospelých i deti 
– pole dance / pole Workout : cvičenie na tyči

Pokračovať v čítaní

Dostali sme výzvu, pripraviť trať pre preteky Eliminátor na päťdňovom cyklistickom festivale BIKE OPEN FEST v Šamoríne. 

Čo je to Eliminátor?

Eliminátor sú preteky jednotlivcov v kategórii MTB.  Obvykle sa preteká na približne pol kilometrovom okruhu s prekážkami ako sú klopené zákruty, lavice, dvojvlny, kopáky, schody atď. Štartuje sa kvalifikáciou, ktorá predstavuje jeden meraný okruh.  Na základe časov z kvalifikácie sa vytvoria štvorice, ktoré sa postavia na štart vyraďovacích pretekov s postupom do semifinále a finále.

Výzvu sme s radosťou prijali a pripravili sme pre vás parádnu trať plnú zákrut a drevených prekážok. Novinkou ja naša nová klopená zákruta s dvoma úrovňami a zníženým nábehovým uhlom.

Tešíme sa na vás v sobotu 27. apríla v Šamoríne na BIKE OPEN FEST.

http://www.bikeopenfest.sk

Pokračovať v čítaní

Pri tejto príležitosti Vás pozývame na bicyklový výlet, ktorého cieľom je pripomenúť si túto tragickú udalosť, navštíviť miesto zrútenia lietadla typu Caproni 450 a uctiť si pamiatku Milana Rastislava Štefánika pri Mohyle v Ivanke pri Dunaji. V Ivanke navštívime aj modelársku výstavu “Štefánikovo krídlo”, ktorá okrem krásnych modelov, ponúkne aj historické fakty o udalostiach spred sto rokov, kultúrne vyžitie a domáce pivo. Začíname o 9:00 v Záhorskej Bystrici, 9:30 Stupava, Borinka, Košariská, Neštich – Sv. Jur, Čierna Voda, Ivanka pri Dunaji. (Záhorská Bystrica – Ivanka pri Dunaji 35km) trasa: https://www.relive.cc/view/rt10004127156

Pokračovať v čítaní

Máme radi Stupavu a nezištne pomáhame ďalej. Na dopravnom ihrisku pri Základnej škole Kpt. Nálepku v Stupave sme sa tento rok postarali o servis všetkých kolobežiek, bicyklov a motokár.

Keďže škola prevádzkuje ihrisko zadarmo pre všetkých občanov Stupavy, (viete si určite predstaviť v akom stave práve preto tie bicykle a kolobežky boli), zdalo sa mi nefér aby za servis platila škola. Náklady na servis vrátane materiálu sme vyčíslili na sumu: 934,23€. Za naše úsilie nechceme peniaze, v tomto prípade nám stačí naozaj len úsmev a škole to venujeme ako sponzorský dar.


Technika je pripravená na jarné otvorenie. Prajeme pekného Mikuláša a krásne Vianoce.

Pokračovať v čítaní

Sme najväčší partner Stupavského MTB maratónu, každoročne či už na letnom alebo zimnom maratóne, zabezpečujeme značenie všetkých tratí. Ďalej robíme pre Vás (účastníkov) zadarmo servis priamo na trati v lese, kde máme našich skúsených mechanikov. Na letnom maratóne, vždy v Piatok, pred Sobotňajším hlavným pretekom, organizujeme a pripravujeme prekážkovú dráhu pre preteky ELIMINÁTOR, kde môžu súťažiaci vyhrať značkové bicykle KTM a iné hodnotné ceny. Naše ceny môžete vyhrať aj v tombole.
Pozývame Vás aby ste prišli podporiť toto krásne podujatie a zasúťažiť si o krásne a hodnotné ceny.

Pokračovať v čítaní

Hovoria o sebe pracovníci rodinnej firmy Koliesko. Môžeme tušiť že aktívni milovníci bicyklovania majú čo ponúknuť aj nad rámec predaja, poradenstva a servisu. Zakladateľom rodinnej firmy Koliesko je Jozef Janešík. Prvý obchod Koliesko predaj a servis bicyklov otvoril začiatkom roku 1993 v Bratislave a funguje dodnes. Rodinnú tradíciu nasleduje a rozvíja v predajni Koliesko v Stupave od roku 2004  Juraj Janešík.  Pôsobnosť Kolieska je naozaj široká pre ilustráciu spomeňme podporu cestnej cyklistiky, horskej cyklistiky, prácu s deťmi a mládežou, organizáciu podujatí, tvorbu tratí.

Bicykel musí sadnúť

Juraj Janešík má neodškriepiteľnú podporu manželky, Sandra Janešíková s manželom pracuje v predajni bicyklov a je platným členom aj pri organizácii tvorbe zázemia rôznych cyklistických podujatí. Dá sa povedať že pracuje priamo v prvej línii. O svojom pôsobení v predajni hovorí so zaujatím. Radi s ňou komunikujú nováčikova a nesmelí cyklisti, ako hovorí Sandra viac si porozumieme, ja som amatér podobne, ako oni a pomáham im zbaviť sa prehnaného rešpektu. Juraja vyslovene baví robiť z necyklistov cyklistov, sám je typ človeka ktorý hľadá riešenia a nie prekážky. Mnohí zákazníci k nám do predajne chodia pripravení a vopred presvedčení o tom, ako veci fungujú, všeličo majú naštudované z internetu. Je zaujímavé v rozhovoroch s nimi prichádzať na to, čo potrebujú, vedia využiť a má to pre nich zmysel.  Riešime spolu oblečenie, výbavu, stravu, plánovanie túr, nabicyklovaný objem kilometrov, cyklistické a športové ciele. Radi poradíme ako naučiť bicyklovať deti, a ako v nich vzbudiť nadšenie pre bicyklovanie a udržať záujem o tento krásny a zábavný spôsob trávenia času. Pravidelne školený personál pracuje na vysokej úrovni, trpezlivosť a ústretovosť je v predajniach Koliesko samozrejmosťou. Juraj, Sandra a Roman a Fero vedia o bicykloch, výbave a komponentoch mnoho. V Koliesku ušijú človeku bicykel na mieru. Juraj razí filozofiu, zákazníkovi musí bicykel sadnúť. Spoločne hľadáme a ladíme potreby a predstavy. Ak sa to podarí, získali sme spokojného zákazníka, ktorý sa do obchodu vracia a čo je skvelé, možno sme ho inšpirovali k pravidelnému jazdeniu.

Podporujeme cyklistiku

Stupavský MTB maratón

Juraj Janešík a jeho tím sú zodpovední za tvorbu, značenie tratí a servis pre pretekárov, na domácom a zároveň medzinárodnom podujatí Stupavský MTB maratón (zimná aj letná edícia). V priebehu  podujatia majú na svojich pleciach regulovanie a zabezpečenie pretekov horských cyklistov a bežcov.  Trate Stupavského maratónu sú zaujímavé tým, že sú vedené vyslovene po teréne lúkami, lesmi a chodníčkami Malých Karpát neďaleko Bratislavy. Na Stupavskom maratóne si na svoje prídu horskí cyklisti obľubujúci technickú jazdu. Mnohí návštevníci z hornatých kútov Slovenska s prekvapením chvália organizátora, že dokáže takéto trate vytvoriť v nevysokých Malých Karpatoch. Číslo pre zaujímavosť – pre dospelých horských cyklistov pretekárov je naznačených 264 km tratí.

Cyklomaratón Bratislava – Jasná 315 km

Cyklomaratón Bratislava – Jasná 315 km je podujatie pre amatérskych cyklistov. Znie to neuveriteľne ale je to tak. Obyčajný hobby cyklista, je schopný odjazdiť takúto extrémnu trasu. Samozrejme nie hneď, ale po dlhodobej systematickej príprave. Amatérsky cyklista sa dokáže postaviť o štvrtej ráno na štart diaľkovej jazdy a prejsť v balíku cyklistov v sedle svojho dvojkolesového tátoša kus Slovenska. Naobedovať sa na Donovaloch a večerať v Jasnej. Hladký priebeh Cyklomaratóu Bratislava – Jasná 315 km nerušený poruchami bicyklov a defektami zabezpečuje Juraj Janešík a jeho tím.

Bike Park na Kubínskej Holi

Horská cyklistika je na vzostupe, len v minulom roku vzniklo na Slovensku päť nových Bike parkov. Náročnosť tratí je odstupňovaná, na svoje si prídu extrémisti aj začiatočníci. Aktuálne Juraj pomáha  vytvoriť nový Bike Park na Kubínskej Holi. Na Kubínskej holi začali minulý rok, o pár mesiacov tam už organizujú Slovenský pohár v zjazde na horských bicykloch. Je to pekná práca tvoriť trate so zákrutami, medzi stromami, skalami, hľadať a vytvárať hravé stopy a skoky pre vzrušenie a zábavu v teréne.

Cyklistický klub Stupava

Cyklistický klub Stupava pracuje s mladými nadšencami pre cyklistiku. Dvojnásobný Majster Slovenska v dráhovej cyklistike Juraj Janešík má tréningových a pretekárskych skúsenosti na rozdávanie. Juraj sa delí rád, svojim presvedčením a vlastnou skúsenosťou opätovne dokazuje, že šport je výborným základom pre obyčajný život. Paralely v prekonávaní prekážok sú zrejmé! Jednoducho šport je súčasťou života, či už sa mu venujeme rekreačne, súťažne alebo profesionálne. S mladými jazdcami vyráža Juraj na preteky Slovenského pohára MTB, chalani tu naberajú skúsenosti a žnú úspechy aj nezdary. Výpravy na preteky sa nesú v rodinnej atmosfére. Zázemie pre pretekárov, technická podpora a dobrá atmosféra  v stane sú základom pre radosť z pretekania a úspech talentovaných zjazdárov.  Pre dospelých hobby jazdcov, obľubujúcich extrémne terény organizuje Cyklistický klub Stupava výjazdy do okolia a výlety  do špeciálne upravených lokalít. Medzi veľmi obľúbené patria Rychlebské stezky v Rychlebských horách.  Divoké jazdy do guľatých balvanoch, klopených zákrutách, skokoch to je to čo MTB jazdcom chutí.  Pre učenia chtivých jazdcov so záujmom o zlepšovanie techniky jazdy Cyklistický klub Stupava organizuje Bike kempy, na ktorých sa bikerom venujú skúsení lektori.

Bezpečnosť na cestách aj v teréne

O tom že prilbu a chrániče treba nosiť, sa podujal Juraj deti presvedčiť, priamo v základných školách v blízkom okolí pôsobiska Kolieska. Ako tieto veci fungujú a koľko vydrží napríklad prilba ukázal deťom s pomocou kladiva. Osvetu je potrebné urobiť čo najskôr. Kto vie, možno deti poučia doma aj svojich rodičov.

Záujmov a plánov má Juraj Janešík otvorených kopec a ďalším výzvam sa nebráni.

Text: Monika Palečková

 

Pokračovať v čítaní